21.10.2013

Pisaliśmy Wam niedawno o polepszeniu infrastruktury DH Stable.

Najważniejsza stała się nasza nowa 
STAJNIA SKŁADANA COLLECTA   (nr 8933 bez koni, z ogrodzeniem, poidłem i z 2 snopkami)



Jest ona bardzo wyjątkowa między innymi dzięki temu, że jest u nas dzięki sklepowi PONY SHOP.
I tu chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować właścicielom sklepu za inicjatywę, która umożliwi miłośnikom tematu bliższe poznanie właśnie tej stajni. To bardzo wielkie wydarzenie dla naszego środowiska!



Choć same koni są dla nas najważniejsze, to jednak uwielbiamy też wszystko co się mocno kojarzy z całym światem koni- rzędy, akcesoria, ogrodzenia, czy wszelkie rzeczy potrzebne w ośrodkach z końmi.
Konkretna stajnia marzyła nam się od zawsze, ponieważ dotychczas posiadane budynki nie spełniały naszych oczekiwań. Wiele lat zastanawialiśmy się nad wyborem konkretnego typu budynku. Regularnie przeczesywaliśmy rynek w poszukiwaniu interesującej stajni. Jednak jak się okazuje większość z nich  ma zazwyczaj bardzo toporny i niezbyt realny wygląd, a często zabudowy boksowe są małe , ciasne (często wąskie. wyglądające jak stanowiska), lub ogólnie mają niewiele wspólnego z konstrukcją prawdziwych boksów. A kiedy indziej budowa stajni, zabudowa boksów jest bardzo fajna, ale wielkość jest nieodpowiednia względem naszych koni.
Stajnia Collecta i snopki z zestawu, reszta akcesoriii koń z kolekcji DH Stable
Stajnią , która po tych wielkich wyborach trafiła do DH Stable jest stajnia Collecty. Dlaczego właśnie ona?
- budynek ma bardzo ładną bryłę, kształt dachu, a okrągłe okienko od frontu i daszek nad oknem i przesuwne drzwi tylko przesądziły o wyborze tej stajni
- stajnia dzięki zawiasom może być ustawiana na wiele sposobów. Świetnie wygląda po złożeniu, a po rozłożeniu obu skrzydeł mamy bardzo dobry podgląd na nasze koniska. Na dachu jest podnoszona rączka, która po zamknięciu stajni ułatwia jej przenoszenie.

- boksy są średnio duże, ale co najważniejsze są szerokie i kwadratowe ( -nie wyglądają jak wąskie stanowiska, tylko jak boksy!)
- jeden z boksów ma przesuwne drzwi boksowe co wyjątkowo cieszy, bo bardzo dobrze to wygląda.
- ten sam boks ma z drugiej strony także drzwi rozdzielone w połowie jak są przy stajniach typu angielskiego. Po otwarciu górnej części drzwi koń może wyglądać „na dwór”. Szkoda tylko, że te drzwi otwierają się jedynie o 95 stopni, nie można ich oprzeć o ścianę, za to drzwi te bardzo ładnie wyglądają .

- drugi boks tak samo jak pierwszy, od frontu otwiera się wielkimi przesuwnymi drzwiami stajni. Po otwarciu stajni natomiast widzimy otwieraną drewnianą przegrodę . Wygląd tej przegrody, kojarzy się z miejscem dla bardzo spokojnego konia, albo w ogóle dla zwierząt gospodarskich, przede wszystkim przez s duże dziury między szczebelkami ( gdzie łatwo by było koniowi wsadzić w nie kopyto)   Szkoda, że nie ma tu przegrody z przesuwanymi drzwiami boksowymi jak w pierwszym boksie, albo zwykłej zabudowy z drzwiami. My planujemy podklejenie od tyłu tej przegrody, tak aby nie było widać dziur. Za to ten boks alternatywnie, wspaniale mógłby wyglądać jako siodlarnia!

- bardzo ładnie wyglądają detale wykonania stajni. Dachówka ma fakturę nieregularnych paseczków, a niemal cała stajnia, nawet od spodu i prawie wszystko od wewnątrz, podłogi, oraz drzwi mają doskonale widoczną i realistycznie (świetnie wyskalowaną) fakturę drewna.

-z każdej strony są dodatkowe okna co zwiększa ilość światła w boksach
- stajnia ma poddasze, gdzie można umieścić worki z paszą, czy słomę i siano. I na pewno sporo radochy będą miały stajenne koty ;)
- barwy budynku są bardzo naturalne, pasujące dla budynku stajennego. A są dużo ładniejsze w realu niż na fotach katalogowych (drzwi są jedynie o kilka tonów jaśniejsze od brązu całego budynku , ale nie wpadają w barwę musztardową jak to widać na focie katalogowej- na żywo bardzo ładnie i naturalnie to wygląda).

- cały budynek jest bardzo ładny i nie ma nazbyt topornej budowy (jaki ma wiele innych stajni), a mimo wszystko jest bardzo solidnie wykonany i stosunkowo mocny (twardy plastik).
-Wyjątkowo cieszą dobrze zeskalowane, zakratowania okien i drzwi zabudowy boksu
- zamykana, złota klamka dla Nas to już w ogóle hit !

- jedne z moich dużych, wejściowych drzwi dość ciężko jest przesunąć- ale może być to kwestia wyrobienia, albo egzemplarza.

W komplecie ze stajnią jest zagroda i dwa snopki słomy:
Stajnia z orginalnymi akcesoriami: ogrodzenie , poidło i dwa sniopki
Snopki zaskoczyły dużo realniejszym wyglądem niż na fotach i nieco gumowanym tworzywem. Są bardzo przyjemne w dotyku, a matowe farby (od spodu zielonkawy, reszta żółta)świetnie wyglądają. Jednie na oko wydają mi się sporo za duże względem typowej kostki słomy przy koniach pasującej wielkości i bardziej mi pasują do koni Classic ( co w sumie jest fajnym bonusem, bo chyba można je wykorzystywać przy obu skalach).

Plastikowe poidło.
Ogrodzenie składa się z pięciu plastikowych, beżowych, połączonych ‘zawiasami’ elementów. Z racji konstrukcji- co drugie skrzydło jest niższe i odpowiednie jedynie dla mniejszych kucy. Ogrodzenie jest bardzo dokładnie i estetycznie wykonane.

Stajnia jest odpowiednia do średnich koni Schleich, Collecta (normalna skala , nie XL), Papo, Bullyland, Safari Ltd. Seria Winners Circle, może Breyer stara seria Paddock Pals/Little Bits. Większe konie tych firm, czy konie w rozciągniętych pozach itp. mogą się nie zmieścić w boksach, lub mają dość mało swobody w boksie.


Bardzo dobra cena jest niewątpliwa zaletą. Sama się zastanawiam nawet nad dokupieniem drugiej stajni co i tak byłoby korzystniejsze niż kupno wielu innych stajni, a dałoby 4 boksy i można by było ustawiać je na wiele sposobów. Ciekawy np.mógłby być rząd 4 boksów.
Opcjonalnie tę samą stajnie, w innej cenie, można kupić z końmi : gniada kłusująca folblutka (kiedyś była starsza folblutka stojąca, a teraz jest kłusujaca folblutka dłuta Deborah McDermott-gniada klacz Thoroughbred 88477), oraz stojącym i biegnącym źrebięciem angielskim (88244 i 88245); albo stajnia z zwierzętami gospodarskimi.

Stajnia i elementy są zmontowane (śrubkami) na stałe, zapakowane w bardzo estetyczny, kolorowy i mocny karton. Wszystko jest bardzo dobrze odlane i wydaje mi się bezpieczne jeśli ktoś szuka budynku nawet jako zabawki dla dziecka- na opakowaniu jest informacja, że stajnia nadaje się dla dzieci 3+ i wydaje mi się, to jak najbardziej zgodne. Nasz budynek był nawet testowany przez dużo mniejsze dziecko (pod okiem rodzica) i dostarczył niesamowitej frajdy. A dorośli miłośnicy koni, którzy widzieli u nas tę stajnię zgodnie przyznają, że na pewno jako dzieci oszaleliby z radości gdyby mogli mieć tę stajnię z jakimś konikiem.
…A i jak widzicie także i zdecydowanie  pełnoletni kolekcjoner modeli koni mam niesamowita radochę...

Jeszcze raz dziękuję Pony Shop za możliwość testowania i pokazania Wam tej stajni !
PONY SHOP-
---------------------------------------

Melduje się ponownie. Ledwię żyję- zmęczenie nową pracą dajło mi w kość. Zaczynałam pracę przy koniach , o której wspomniałam w poprzednim poście, po dłuższej przerwie, przy totalnym braku kondycji to teraz niesamowicie ciężko to przechodze . Obecnie jestem na tabletkach przeciwbulowych by jakoś to przetrwać. Ale zaagryzam zęby i walcze dalej- jutro znowu jadę do stajni. Mam w głowie wyrażny plan na kilka miesięcy. A  same konie są wspaniałe- niesamowicie mnie cieszy możliwość pracy z nimi. Już też  mam pierwsze satysfakcjonujące mnie efekty mojej pracy ( np. praca na ląży nad wygięciem klaczy Oskar, która sprawiła, że klacz nie fiksuje i szaleje już jak wariatka, tak jak kiedyś,  tylko jest bardzo opanowana z spokojnym regularnym ruchem, łłatwo ją zatrzymac nawet z szaalonego galopu - i to zaledwie po 5 moich lążach z elementami metod naturalnych)
A właśnie, chyba Wam nie pisałam, że już w tej stajni normalnie pracuję :)
Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa - bardzo mnie podbudowały - Wielgachne dzięki !
Jak tylko nabiorę tyle siłya aby normalnie funkcjonować, postaram się pisać dla Was posty także wieczorami.
Pozdrowionka gorące


12 komentarzy:

  1. Stajnia niezła, aczkolwiek wolę budować sama i jestem nawet zadowolona z moich architektonicznych wyczynów. Zrobiłam już 4 stanowiskową stajnię dla schleich, którą opisałam na blogu i forach, a teraz przymierzam się do boksu dla breyera trad. Co do zmęczenia to Cię rozumiem - haruję od 6 do 21 na stypendium, a zmęczenie fizyczne jest jeszcze gorsze.
    Zapraszam do mnie - n/n!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaskoczyła mnie faktura drewna. Na fotach nie mogłam jej zauważyć :P Stajnia ogółem bardzo fajna :)
    Zapraszam do mnie :>

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna ta stajnia! Jakby ją jeszcze pocieniować i pomalować, to byłaby "jak żywa" ;)
    Życzę powodzenia w pracy :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Może najpierw się przedstawię? Jestem Twoją wierną czytelniczką od około półtora roku. I to właśnie TY nakłoniłaś mnie do kolekcjonowania, za co ci ogromnie dziękuję. Aktualnie jestem posiadaczką czterech breyer'ów oraz około dwudziestu schleich'ów.
    Uwielbiam Cię i twój blog. Dzięki tobie jestem codziennie szczęśliwsza, czytając twoje posty o koniach :D
    P.S.: Wsadź posta o Leonardo DH! :D
    KaZik :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Hejka, mam do Ciebie pytanie :) czy figurki Papo zamawiasz w jakimś polskim internetowym sklepie? Chciałam zamówić jednego konia, a wolę mieć jakieś sprawdzone źródło ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. Jeżeli jesteśmy w temacie Collecty to według Ciebie która figurka konia jest ich najlepszą? :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Jakoś nadal mnie nie przekonuje ta stajnia. Ale skoro ty jesteś zadowolona to chyba najważniejsze :D

    OdpowiedzUsuń
  8. mam co prawda tylko 11 lat, ale blog jest naprawdę odlotowy :) to mój ulubiony blog o koniach!

    BiałaStrzałaNET

    OdpowiedzUsuń
  9. Ta stajnia jest fajna ma ją moja koleżanka ale jak bym miała kupić jakąś to napewno tą. Spełnia moje oczekiwania jest fajna , pojemna i co najważniejsze wszechstronna !

    OdpowiedzUsuń
  10. B. Fajna stajnia... już nie wspominam o blogu!!!! Jak byś mogła mi odpowiedzieć jak robisz tła do dioram:) Zapraszam do mnie! Selan-Stable.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  11. a co sądzicie o stajni i szpitalu breyer ? Mam początkującą fascynatkę schleich w domu - lat 7;) A, że Matysia jeździ konno - szukam stajni "prawdziwej", bo mała wie jak wygląda w rzeczywistości i żadne tam różowe cuda jej nie zadowolą. Ważne też żeby stajnia była odpowiednia dla większych koni schleich np rasa shire. Z góry dziękuję za pomoc!

    OdpowiedzUsuń

Witaj. Dzięki, że czytasz moje posty.
Niedawno znalazłam i usunełam kilka komentarzy nie zwiazanych z treścią reklamujacych jakieś dziwne rzeczy, prawdopodobnie z jakiegoś robota. Więc teraz wstawiane komentarze będą sprawdzane. Pozdrawiam :)